İçeriğe geç

Zirveler & Kongreler

IX. Kurumsal Eğitim ve Gelişim Zirvesi

11 Ocak 2024’de  gerçekleştirildi!

idenfit ve Yüksekbilgili Eğitim işbirliğinde gerçekleştirilen bu zirvede, proaktif Öğrenme ve Geliştirme kültürünün oluşturulmasına, en son teknolojilerin uygulanmasına, liderlik ve çalışan deneyiminde uzmanlaşmaya, kurumsal dayanıklılığın sağlanmasına odaklanacak.

Bu zirve, kazanan bir Öğrenme ve Geliştirme stratejisinin nasıl belirlenip uygulanacağını konuşmak, yetenek ve iş kararlarını proaktif olarak etkilemek için eylemlerin ana hatlarını belirlemek üzere Öğrenme ve Geliştirme, yetenek yönetimi, İK ve diğer sektör uzmanlarını bir araya getirecek. Küresel markaların önde gelen profesyonelleri, deneyimlerini paylaşmak ve iş gücü verimliliğini artırmaya yönelik en son yenilikleri tartışmak üzere etkinliğe katılacak.

Detaylı Bilgi

Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Zirvesi

22 Mart 2023’de  gerçekleştirildi!

Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık, işyerindeki mevcut eşitsizlikleri vurgulayan ve birçok yönden daha da kötüleştiren pandemi sayesinde dünya çapında birçok işletme için hızla kritik bir öncelik haline geldi. Son yıllarda önemli ilerlemeler kaydedilmiş olsa da, kalıcı değişimi sağlamak için daha kat edilmesi gereken uzun bir yol var.

Bu bilgilendirici ve etkileşimli bir günlük zirvede, size daha çeşitli ve kapsayıcı bir iş yeri kültürü yaratmaya yönelik olumlu adımlar atmanız ve üzerinde düşünmeniz için araçlar sağlamayı amaçlamaktadır.

Detaylı Bilgi

V. Kurumsal Akademiler Zirvesi

22 Mart 2023’de  gerçekleştirildi!

Penti, sahibinden.com, Danone, Skoda, Vestel,  gibi kurumların eğitim yöneticilerinin ve direktörlerinin yer aldığı bu zirve ücretsiz katılım ile 22 Mart 2023 tarihinde düzenlendi.

Bu zirve; hibrit çalışma anlayışını da odağına alarak organizasyonun performansını en üst seviyelere çıkarabilmek için her bir çalışanına süreç ve öğrenme teknolojileri sayesinde nasıl dokunması gerektiğini, kurumsal akademi yapısı altında aidiyeti yüksek çalışanlar yaratan kurumlardan başarılı örneklerle öğrenme fırsatları sunuyor.

Detaylı Bilgi

Kurumsal Eğitim ve Teknolojileri Zirvesi

20 Ekim 2022’de  gerçekleştirildi!

Hepsiburada, Denizbank, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, QNB Finansbank, Sony Eurasia, Vestel, Şişecam ve Turkcell’in eğitim yöneticilerinin konuşmacı olarak deneyimlerini paylaştığı zirveye 300’den fazla eğitim ve insan kaynakları profesyoneli katıldı.

Bu zirvede; uzaktan öğrenme, sosyal öğrenme, hibrit kültür ve metaverse’de öğrenme süreçlerini konuştuk.

Detaylı Bilgi

Hikayeleştirme Zirvesi

3-4 Haziran 2022’de  gerçekleştirildi!

Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Gamfed’in Türkiye Temsilciliği olan tamamı gönüllülerden kurulu Gamfed Türkiye ile 2016 yılından kurulmuş akademi ve iş dünyasını bir araya getiren Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık bir araya gelerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler.

3-4 Haziran tarihinde online olarak gerçekleştirilen Storytelling Summit Zirvesi, hikâyeleştirme sanatının kökenlerini keşfedip, yeni iletişim kanallarındaki geleceğini gözlemleyebileceğiniz 12şer dakikalık 24 konuşmadan oluşan 2 günlük tematik bir deneyim yolculuğunu yaşattı.

Zirvede yer alan değerli isimlerden Prof. Dr. Sinan Canan, Eda Bayraktar, Prof. Dr. Uğur Batı, Olcayto Cengiz, Dr. Erdem Aksakal ve diğer sürpriz konuşmacılar dinleyicilere kendi hayatlarındaki kahramanı keşfetme yolunda ilham verici sunumlar gerçekleştirdi.

Hatırlanabilir, paylaşılabilir, duyguyu ve inancı karşı tarafa kolaylıkla geçirebilir. Sunulan değer ya da ürün için motive edici ve tüketici kararları üzerinde belirleyici olabilir.
İşte bu nedenle insanlık üzerindeki etkisini ve gücünü bir an bile yitirmeyen hikâyelerden yararlanmanın yeni yollarını aramalıyız.

Günümüz iş dünyasında, organizasyonların  rekabetin ve dijital dönüşümün etkisi altındaki müşterileriyle ve çalışanlarıyla çok daha yoğun bir bağ kurmak zorunda olduğu bu dönemde hikâyeler imdada yetişti. Çünkü hem çalışan hem de müşteri deneyimindeki yolculukların yegâne tarifi, hikâyeler sayesinde çok daha verimli aktarabilir hâle geldi.

Bu zirve birbirinden değerli konuşmacıların insan, marka, pazarlama, insan kaynakları ve eğitim gibi birçok alanda paylaşımlarına sahne oldu.

Detaylı Bilgi

Çevik İnsan Kaynakları Zirvesi II

18 Mayıs 2022 2022’de  gerçekleştirildi!

İnsan Kaynakları geleceğe, hızlı dijital dönüşüm ve işgücü demografisindeki değişim ile hazırlanıyor. Çalışanları mutlu, üretken, katılımcı ve gelişime odaklı tutmak adına İnsan Kaynaklarının çevik yapılara kavuşması zorunlu hale geliyor. Bu zorlu iş ortamında rekabet eden kuruluşlarla birlikte, İK liderlerinin süreçleri kolaylaştırmak, çalışan katılımını, çalışan bağlılığını artırmak, otomasyon, yapay zeka ve makine öğrenmesi ile gelişimi desteklemesi gerekiyor.

Bu zirvede; dijital çağda şirket performansını iyileştirmek için tasarlanmış deneyimleri ve geleceğe hazırlanan iş dünyasında insan kaynaklarını nasıl bir çevik yapıya geçebileceğini İK liderlerinden dinledik.

 

Detaylı Bilgi

Çalışan Deneyimi Metaverse Zirvesi (Çalışan Deneyimi Zirvesi III)

10 Mart 2022’de Metaverse’te gerçekleştirildi!

Türkiye’nin önde gelen insan kaynakları ve çalışan deneyimi profesyonelleri, Metaverse’teki Yuksekbilgili Metaverse Academy’de 10 Mart 2022’de Çalışan Deneyimi Zirvesi’nde buluştu.

Türkiye’nin Metaverse ortamında Yüksekbilgili Eğitim tarafından ilk defa gerçekleştirilen Çalışan Deneyimi Zirvesi’nde; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık çerçevesi ile rakipsiz bir işveren değeri oluşturmayı, sadık ve bağlı marka savunucuları oluşturmak için yüksek teknoloji ve yüksek dokunuş arasındaki mükemmel dengeyi kurma hedefleri konuşuldu.

Detaylı Bilgi

Pazarlama ve Marka Metaverse Zirvesi

16-17 Şubat 2022’de gerçekleştirildi.

Türkiye’nin önde gelen pazarlama ve marka profesyonelleri, Metaverse’teki bir sanal adada 16-17 Şubat 2022’de yapılacak olan Pazarlama ve Marka Zirvesi’nde buluştu.

Türkiye’nin Metaverse ortamında Yüksekbilgili Eğitim tarafından gerçekleştirilecek ve Teknolojide Kadın Derneği tarafından desteklenecek olan ilk Pazarlama ve Marka Zirvesi’nde; bugünün ve geleceğin bütünleşik pazarlama ve marka stratejilerinin nasıl kurgulanması / güncellemesi gerektiği, yeni fırsatların ve iş kollarının neler olacağı, geleneksel markaların güçlenerek devam etmeleri için neler yapmasını gerektiği konuşuldu.

Detaylı Bilgi

Yetenek Gelişimi ve Sadakati Zirvesi

30 Eylül 2021’de online gerçekleştirildi.

Küresel pandemi krizinin yanı sıra, birçok kuruluş şu anda yetenek yönetimi ve işgücü planlama stratejilerini gözden geçirme konusunda büyük bir zorunlulukla karşı karşıya. İşletmelerin rekabetçi kalabilmeleri ve sağlam üretkenliği sürdürebilmeleri için, çalışanlarını etkin bir şekilde yönetmeye, geliştirmeye ve elde tutmaya yatırım yapmaları gerekecektir. Hibrit çalışma ortamları kuşkusuz gelecekteki iş modellerini şekillendiriyor ve kuruluşlar çalışanları ofislere geri döndürmeye başladıkça hibrit ekipler yeni norm olacak.

Mercer 2021 Yetenek Eğilimleri Araştırması’na göre Türkiye’deki firmaların yüzde 55’inin planlarında ilk sırayı kritik yetenek havuzlarının oluşumu için iş gücünün yeni beceriler geliştirmesi (reskilling) ve mevcut becerilerinin tazelenmesi (upskilling) aldı.

Bu zirvede; dijital çağın ve hibrit çalışmanın derinden etkilediği yetenek yönetimi sürecinde potansiyellerin gelişimi ve kuruma sadakatlerini sağlamak için yapılması gerekenler Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının yetenek ve İK liderleri ile konuşuldu.

Detaylı Bilgi

Çevik İnsan Kaynakları Online Zirvesi

6 Mayıs 2021’de gerçekleştirildi.

Değişken, belirsiz ve karmaşık iş ortamı, şirketlerin işletim modellerini geliştirmeye başlamaları için harika bir sebep sunuyor. Birçok endüstri, daha şeffaf, esnek, uyarlanabilir ve ağa bağlı bir organizasyona doğru ilerlemek, birçok işlemi dijitalleştirmek ve müşterilerine sunmak istiyor.

Bunun bir parçası olarak İK fonksiyonu kendini yeniden keşfediyor. İK ekipleri çalışma yöntemlerini değiştirmek, kuruluşa ve çalışanlarına değer katmak istiyor. İnsan ve Kültür ekipleri, İnsan Kaynakları ekipleri ve Çalışan Deneyimi profesyonelleri yeni çalışma modellerini nasıl uyguladıklarını bu zirvede katılımcılarla paylaştık.

Detaylı Bilgi

III. Müşteri Deneyimi + Sadakati Online Zirvesi

2 Mart 2021’de Pazarlama Türkiye & Yüksekbilgili Eğitim işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Bu online zirve, başarılı bir müşteri deneyimi stratejisinin nasıl tasarlanacağını tartışmak için perakende, telekom, bankacılık, sigorta, havacılık, otomotiv ve konaklama gibi farklı sektörlerden şirketlere ev sahipliği yaptı.

Dijital ve insan arasındaki doğru dengeyi nasıl bulacağız, günümüzün dijital çağında müşteri yolculuğunu nasıl haritalandırmalıyız, müşteri memnuniyetini nasıl sağlayacağız ve müşterileri işletmelerin merkezine nasıl koyacağız sorularına cevap bulduk. Bununla birlikte, yeni normalde müşterilerimizi mutlu ve memnun etmenin yollarına ve en önemlisi daha fazlası için geri gelmelerini sağlamak için sadakat ve ödül programlarına da değindik.

Detaylı Bilgi

II. Çalışan Deneyimi Zirvesi

24 Şubat 2021’de Gerçekleştirildi.

Pandemi süreciyle birlikte daha belirgin hale gelen karma çalışma biçimleri kuruluşların fiziki ortam ve sanal işgücü yönetiminde yeni dokunma noktalarını, dolayısıyla yönetim zorluklarını ortaya çıkardı. Bu durum, işletmeler için Çalışan Deneyimi sürecini yeniden kurgulamak veya güncellemeyi gerektirdi.

Bu online zirvede, olumlu bir çalışan deneyimi yaratmada / yenilemede dijital dönüşümden faydalanmayı, çalışanların iş-yaşam dengesini yeniden sağlamalarına olanak tanıyarak yüksek potansiyelli çalışanları elde tutmayı ve güncellenmesi gereken çalışan yolculuğu adımlarını konuştuk.

Detaylı Bilgi

V. Kurumsal Eğitim ve Gelişim Online Zirvesi

27 Ekim 2020’de Gerçekleştirildi!

Covid-19 sonrası tüm kuruluşlar, zor bir dönemden geçen dünyada iş hayatını ayakta tutan organizasyonun her bir bireyinin performansının ne kadar önemli olduğunu deneyimledi. Özellikle bu dönemde, çalışanların verimliliği ve yeteneklerin elde tutulması için eğitim ve gelişim faaliyetlerinin değeri daha da ön plana çıktı.

Bu online zirvede; organizasyonların çoklu lokasyonda (ev, iş, saha) eğitim ve gelişim faaliyetlerini aktif olarak sürdürebilmesi için gerekli olan hibrid öğrenme modellerini nasıl geliştirdiğini, öğrenme deneyiminin başarısını nasıl ölçtüklerini ve potansiyellere nasıl yatırımlar yaptıklarını paylaştık.

Detaylı Bilgi