Biz Kimiz?

YÜKSEKBİLGİLİ Eğitim ve Danışmanlık, 2016 yılında kurulmuş ve kuruluş yılından bu yana eğitim sektöründe akademi ve iş dünyasını bir araya getirmeyi hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda, saha tecrübesi olan akademisyenler ve konusunda uzman eğitmenler ile birlikte yüzlerce farklı eğitimi başarıyla tamamlamıştır.

YÜKSEKBİLGİLİ Eğitim ve Danışmanlığın amacı, bireylerin kişisel ve profesyonel hedeflerini gerçekleştirmelerini destekleyen, iş dünyasına yönelik eğitimler düzenleyerek, bireylerin ve firmaların geleceğine katkıda bulunmaktadır.

Bünyemizde sunabildiğimiz ve fark yarattığımız eğitim başlıklarımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Dr. Öğr. Üyesi Zeki Yüksekbilgili


Öğr. Üyesi Naime Şimşek Yüksekbilgili


Doç. Dr. Ayça Can Kırgız


Dr. Öğr. Üyesi Ali Özcan


Dr. Öğr. Üyesi Serkan Akgün


Dr. Av. Altay İltan Aktürk


Şakir Gülsever


Emre Tilev


Yusuf Eren Yalçın


Fikret Aslanyürek


Fatih Yaldız

Misyonumuz

Hizmet verilen kişi ve kurumların gelişimine ve değişimine yardımcı olacak eğitim organizasyonları yapmak ve danışmanlık hizmetleri sunmaktır.

Vizyonumuz

Hizmet verdiği kişilerin ve kurumların gelişimini destekleyen ve alanlarında lider konuma gelmelerini sağlayan saygın bir kurum olmaktır.

Kalite Politikamız

Türkiye’nin ekonomisini oluşturan işletmelerimizin; “yönetim, üretim, istihdam” süreçlerinin Avrupa Birliği’ ne kolay uyum sağlayabilmeleri için kurumsal gelişimlerine katkı sağlamak, bu doğrultuda müşteri odaklı, konusunda uzman ve deneyimli kadrosuyla danışmanlık ve eğitim hizmetlerini; ilk defasında ve her defasında dürüstlük, gizlilik ve taahhütlerine bağlı kalarak, ülkemize karşı olan sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmektir.

Bu doğrultuda 2020 yılında Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri kapsamında ISO 9001:2015 Kalite Sistem belgemizi, Türkak akreditasyonu ile aldık.

Kurulduğu günden bu yana ‘önce insan’ felsefesi ile hareket eden ve bu bağlamda sosyal sorumluluğu
bir yönetim sistemi haline getiren bizler, 2020 yılında ISO 26000:2010 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi
belgemizi aldık.

ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi’nin standartları beş yıl süren çalışmalar sonucunda Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından 2010 yılında yayınlanmıştır. Standard Yönergesi ISO 26000; işletmelerin toplumsal sorumluluğunu pekiştirmeye yönelik uluslararası tavsiyeleri belirtir. ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi performans değerlendirmesi, kuruluşun performansını ve sosyal sorumluluk davranışı konusundaki gelişimini ölçmektedir. ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi içinde ele alınan projelerde önce insan kavramı ele alınmaktadır. Bu sistem insan odaklıdır. Ayrıca, ISO 26000 standardı, kuruluşlarda sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve bu yönde bir sistem kurulmasına yardımcı olmaktadır.

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık olarak, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığa önem veriyoruz.

Bu bağlamda;

  • Birleşmiş Milletler’in toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesi için çalışan örgütü UN Women’ın hazırladığı Kadının Güçlenmesi Prensiplerini (WEPs) imzaladık.

İmzalanan sözleşmede yer alan 7 prensip, cinsiyet eşitliğinde gelişme sağlayarak, kadının toplumda güçlendirilmesine yönelik atılacak adımlar konusunda yol gösteriyor.

  • Ayrıca, Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık olarak, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) tarafından başlatılan ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin her yaştan insanı toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için değişimin savunucusu ve temsilcisi olmaya çağıran dayanışma kampanyası #‎HeForShe inisiyatifini destekliyoruz.

Kampanya, kadınlara ve kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığı ve şiddeti ortadan kaldırmak için öncelikli olarak erkeklerin alması gereken sorumlulukla ilgili farkındalık yaratmayı ve harekete geçilmesini teşvik ediyor. #‎HeForShe inisiyatifine Türkiye’den 40 bine yakın katılımcı destek veriyor.