İçeriğe geç

Akademi Outsourcing

Kurumunuz için yapacağınız eğitim yatırımlarının geri dönüşünü (ROI) almak için eğitim ve gelişim süreçlerinizin verimliliğe uygun yapılandırılmış olması gerekir. Çünkü iyi yapılandırılmış eğitim süreçleri, çalışanların (ve dolayısıyla), organizasyonun verimliliğini arttırır. Eğitim ve gelişim süreçlerinin en verimli şekilde yürütebilmesi, verimliliğin ve sürdürülebilirliğin sağlanması için kurumsal akademi yapısı kurulması gerekmektedir.

Nedir?

İnsan Kaynaklarının eğitim ve gelişim ile ilgili tüm iş yükünü üstlenilmesi, özellikle atanmış nitelikli çalışan ihtiyacının ortadan kaldırılması ve tüm sürecin uzman(lar) tarafından yönetilmesidir.

Neden?

Bir akademi kurmak için alanında tecrübeli (kuruluşun büyüklüğüne göre değişmek üzere), online ve dijital süreçlere de hakim en az iki çalışanın bu süreçlere iş gücü olarak dahil olması veya istihdam edilmesi gerekmektedir. Mevcut iş gücü kapsamında İK veya eğitim profesyonellerinin akademi kurma ve yönetme süreçlerinden de sorumlu olması ise hali hazırda iş yüklerini ağırlaştıracaktır.  İstihdam yoluna gidilmesi durumunda ise bu konuda yetişmiş ve tecrübeli kişilerin ülkemizde az sayıda olmaları sebebiyle işletmenin işveren maliyetini artıracaktır. Bu süreçte dış kaynak kullanımı fayda maliyet oranını maksimum düzeye çıkarmaktadır.

Nasıl?

Kurumun yetkinlikleri, değerleri, misyon ve vizyonu odağında performans ve yetenek yönetimi sistemlerine hizmet eden entegre bir süreç tasarlıyoruz.

  1. 3600 Eğitim İhtiyaç Analizi
  2. Eğitim / Yetkinlik Matrisi Tasarımı
  3. Eğitim Planlaması
  4. Eğitim – Tedarikçi İlişkileri
  5. Eğitim Yönetimi
  6. Kişisel Eğitim Dosyaları Hazırlık / Güncelleme
  7. Süreç Raporlaması

Kim?

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık olarak alanlarında profesyonel, eğitim ve gelişim süreçlerinin geliştirilmesi, akademi yapılarının oluşturulması sürecinde deneyimli, dijitalleşmeyi optimum düzeyde uygulayan 10 ile 25 yıl arasında deneyimli danışmanlar ile Akademi’nizi oluşturuyor ve yürütülmesi aşamasında tam kapsamlı destek veriyoruz.

Benzer Sayfalar

Online Etkinlik Yönetimi
Kuruluşların çalışanlarıyla, bayileriyle, potansiyel ve mevcut müşterileriyle Covid 19 öncesinde fiziki ortamda bir araya geldikleri toplantıları, tanıtımları, konferansları ve seminerleri vb. tüm etkinlikleri online ortamda da gerçekleştirmelerini sağladığımız çoklu kanallı bir hizmet kategorimizdir.
Detaylı bilgi >>

Kurum İçi (Kurumsal) Eğitimler
2000 saatin üzerinde online (canlı) eğitim ve video eğitimlerden edindiğimiz tecrübeyi, 100’lerce kuruluşla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimize ve tüm eğitim başlıklarımıza bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Detaylı bilgi >>

İletişim

info@yuksekbilgili.com
0552 899 25 45