İçeriğe geç

Hikayeleştirme Zirvesi

Storytelling Summit

Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Gamfed’in Türkiye Temsilciliği olan tamamı gönüllülerden kurulu Gamfed Türkiye ile 2016 yılından kurulmuş akademi ve iş dünyasını bir araya getiren Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık bir araya gelerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler.

3-4 Haziran tarihinde online olarak gerçekleştirilen Storytelling Summit Zirvesi, hikâyeleştirme sanatının kökenlerini keşfedip, yeni iletişim kanallarındaki geleceğini gözlemleyebileceğiniz 12şer dakikalık 24 konuşmadan oluşan 2 günlük tematik bir deneyim yolculuğunu yaşattı.

Zirvede yer alan değerli isimlerden Prof. Dr. Sinan Canan, Eda Bayraktar, Prof. Dr. Uğur Batı, Olcayto Cengiz, Dr. Erdem Aksakal ve diğer sürpriz konuşmacılar dinleyicilere kendi hayatlarındaki kahramanı keşfetme yolunda ilham verici sunumlar gerçekleştirdi.

Hatırlanabilir, paylaşılabilir, duyguyu ve inancı karşı tarafa kolaylıkla geçirebilir. Sunulan değer ya da ürün için motive edici ve tüketici kararları üzerinde belirleyici olabilir.
İşte bu nedenle insanlık üzerindeki etkisini ve gücünü bir an bile yitirmeyen hikâyelerden yararlanmanın yeni yollarını aramalıyız.

Günümüz iş dünyasında, organizasyonların  rekabetin ve dijital dönüşümün etkisi altındaki müşterileriyle ve çalışanlarıyla çok daha yoğun bir bağ kurmak zorunda olduğu bu dönemde hikâyeler imdada yetişti. Çünkü hem çalışan hem de müşteri deneyimindeki yolculukların yegâne tarifi, hikâyeler sayesinde çok daha verimli aktarabilir hâle geldi.

Bu zirve birbirinden değerli konuşmacıların insan, marka, pazarlama, insan kaynakları ve eğitim gibi birçok alanda paylaşımlarına sahne oldu.