İçeriğe geç

Öğrenme Stilleri Envanteri

Kurum içi eğitimlerin öğrenmeye dönüşmesi sürecinde kuruluşlar çalışanlarına ciddi bütçelerle yatırımlar yapıyorlar. İhtiyaçların analizi, organizasyona özel bir içerik hazırlanması ve en uygun sürenin tespiti ile eğitimlerden alınan verimi üst seviyeye çıkarmak istiyorlar. İşletmenin karlılığı ve organizasyonun güçlenmesi amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Departmanlarında yoğun çalışmalar yapılıyor. Ancak her bir bireyin öğrenme sürecinde aynı oranda gelişimini beklerken aynı yöntemlerle eğitim ve gelişim çözümleri sunuluyor.

Yapılan araştırmalar bireylerin (çalışanların) farklı stillerle en iyi öğrenme seviyesine ulaştığını gösteriyor. Yüksekbilgili Eğitim olarak dünyada literatüre geçmiş ve geçerliliği kanıtlanmış olan “Öğrenme Stilleri Envanteri” ile her bir çalışanınıza yaptığınız yatırımın optimum geri dönüşünü alabilmeniz için size kişisel bazda raporlar sunuyoruz.

Bu envanter kişilerin (organizasyonlardaki çalışanların) tercih ettiği öğrenme stil(ler)ini bulmaları için hazırlanmıştır.

Yıllar geçtikçe, insanlar bazı deneyimlerden diğerlerinden daha fazla fayda sağlamasına yardımcı olan öğrenme alışkanlıkları geliştirdiler. Muhtemelen bundan habersiz olduğunuzdan, bu envanter, çalışanlarınızın öğrenme tercihlerini belirlemenize yardımcı olacaktır, böylece çalışanlarınızın stiline uygun öğrenme deneyimlerini seçmek için daha iyi bir konumda olacaksınız.

Size Ulaşalım!