İçeriğe geç

Yüksekbilgili Teasing System | Nedir?

Yüksekbilgili Teasing System (YTS), eğitimlerde alınan bilgilerin öğrenmeye dönüştürülmesi için tasarlanmış bir hatırlatma sistemidir.

Yüksekbilgili Teasing System | Neden?

Bir Alman psikolog ve nicel bellek araştırmasının öncüsü olan Hermann Ebbinghaus (1850-1909) ‘un unutma eğrisi ve aralık etkisi keşfi, bize eğitimlerde alınan bilgilerin %80’inin 1’nci ayın sonunda unutulduğunu kanıtlıyor. Unutma eğrisi, bellekte tutmanın zamanla azalması varsayımıdır. Bu eğri bilginin tutulmasına yönelik girişim yoksa nasıl yok olacağını gösteriyor.

Yüksekbilgili Teasing System | Nasıl Çalışır?

Yüksekbilgili Teasing System, bilimsel olarak geçerliliği kanıtlanmış aralıklı öğrenme metodolojisi ile eğitime katılmış olan bireylere eğitim sürecinde aldıkları önemli bilgileri anlık ileti (push notification) teknolojisini kullanarak hatırlatır.

Yüksekbilgili Teasing System | Yeni Bir Uygulama Yüklemeden

Beynimiz tekrarlanan bilgilere daha fazla önem verir. Anlık iletiler; soru-cevap ve hatırlatıcılar olmak üzere (eğitimin içeriğine ve süresine bağlık olarak) haftada 1-2 defa olmak üzere 45-90 gün aralığında katılımcılara gönderilir. Bu sayede katılımcıların, haftada en fazla 2 dk’larını ayırarak önemli bilgileri hep zihinlerinde depolamalarını sağlar.

Yüksekbilgili Teasing System | Periyotlar ve Süreler

Katılımcıların, birer akıllı telefonu olması yeterlidir ve onları yeni bir uygulama yüklemeye mecbur bırakmaz. (Akıllı telefonların %80’ninden fazlasında bulunan Google Chrome internet tarayıcısı üzerinden çalışır). Neredeyse unutma noktasına geldiğimizde beynimiz hem hafızayı güçlendiriyor hem de yeni detaylar ekliyor.

KVKK Uyumlu

Sistem, KVKK ile ilgili herhangi bir onay gerektirmez. Anlık ileti (push notification) teknolojisi sayesinde eğitimlere katılan kişilerin mail adresi, telefon vb. bilgileri yerine sadece “İsim Soyad” bilgilerini paylaşmanız yeterlidir.

Raporlama

Katılımcıların, YTS üzerinden görüntüledikleri hatırlatıcılar, sorulara verdikleri cevapların oranı 45 günün sonunda kurumunuza rapor olarak sunulur.

Eğitim yatırımınıza geri dönüşün (ROI) sağlamak için kurgulanan YTS raporu katılımcı bazında ‘Bağlılık ve Doğru Cevap’ puanlarını gösterir.

İleti Türleri

YTS, yazı, görsel ve video materyalleri kullanılan hatırlatıcılar ve soru-cevap bildirimleri şeklinde ileti gönderir. Hatırlatıcılar, katılımcıya herhangi bir soru yöneltmeden depolamasını istediğiniz bilgileri içerir.

Soru-Cevap bildirimler, katılımcının bilgisinin ölçülmesini ve merak uyandırarak doğru cevabın öğrenilmesini sağlar. Katılımcı, yanlış cevap verse bile doğru cevabını nedeniyle birlikte görür.

Kurumunuza Özel Sayfalar

Tüm bildirimlerde verilen bağlantılar, kurumunuza özel hazırlanacak bildirim sayfalarına yönlendirilir. İsterseniz kurumunuzun logosunu da ilgili sayfalarda yer verilir.

Sizi Arayalım