Yüksekbilgili Mikro Öğrenme

YMILE (Yüksekbilgili Micro Learning), eğitimlerin sonrasında önemli bilgileri tekrarlatarak pekiştirmek üzerine çalışan zamana yayılmış bir öğrenme metodolojisidir.

Telefonda bilgi almak için

Sizin için bir mikro öğrenme süreci dizayn edelim.

Neden Ymile?

Mikro e-Öğrenme, internet çağındaki kısa dikkat süremizin bir yan ürünü veya fazla zamanımız olmadığı zamanlar için alt düzeyde bir e-Öğrenim metodolojisi yerine onu güvenilir ve etkili bir öğrenme yöntemi olarak desteklemektedir.

Dikkat süremizin kısa olması eğitimlerde alınması gereken bazı önemli bilgilerin anlaşılmamasına veya unutulmasını sebep olmaktadır. Üstelik yeterince konsantre bile olsak Hermann Ebbinghaus (1850-1909) ‘un unutma eğrisi, bize eğitimlerde alınan bilgilerin %80’inin 1’nci ayın sonunda unutulduğunu kanıtlıyor.

Nasıl?

Katılımcıların, eğitimin en önemli bölümlerini – konularını öğrenmeleri adına hatırlaması ve/veya pekiştirmesi için kısa içerikleri Y-Mile üzerinden paylaşıyoruz. Katılımcıların en fazla 3 dk’lık videoyu izleyip ardından kısa paragraf yazısını okumasını istiyoruz ve ardından 2-3 sorudan oluşan testi cevaplamasını istiyoruz.

Kullanıcının testi geçmesi halinde olumlu olarak raporluyoruz ve bir sonraki modüle geçmesini sağlıyoruz. Geçemezse süreci tekrarlaması için yeniden yönlendiriyoruz.

Bize Ulaşın

Doruk Gülsever | 0552 899 25 45