İçeriğe geç

Yüksekbilgili Mikro Öğrenme

YMILE (Yüksekbilgili Micro Learning), kurumunuz, işiniz ve değerleriniz için önemli bilgileri öğretmek / pekiştirmek üzerine çalışan zamana yayılmış bir öğrenme metodolojisidir.

Telefonda bilgi almak için

Sizin için bir mikro öğrenme süreci dizayn edelim.

Neden Ymile?

Mikro e-Öğrenme, internet çağındaki kısa dikkat süremizin bir yan ürünü veya fazla zamanımız olmadığı zamanlar için alt düzeyde bir e-Öğrenim metodolojisi yerine onu güvenilir ve etkili bir öğrenme yöntemi olarak desteklemektedir.

Dikkat süremizin kısa olması eğitimlerde alınması gereken bazı önemli bilgilerin anlaşılmamasına veya unutulmasını sebep olmaktadır. Üstelik yeterince konsantre bile olsak Hermann Ebbinghaus (1850-1909) ‘un unutma eğrisi, bize eğitimlerde alınan bilgilerin %80’inin 1’nci ayın sonunda unutulduğunu kanıtlıyor.

Nasıl?

Çalışanlarınızın, kurumunuz ve işiniz için önemli bilgileri – konularını öğrenmeleri, hatırlaması ve/veya pekiştirmeleri için kısa içerikleri Y-Mile üzerinden paylaşıyoruz. Katılımcıların en fazla 3 dk’lık videoyu izleyip ardından kısa paragraf yazısını okumasını istiyoruz ve ardından 2-3 sorudan oluşan testi cevaplamasını istiyoruz.

Kullanıcının testi geçmesi halinde olumlu olarak raporluyoruz ve bir sonraki modüle geçmesini sağlıyoruz. Geçemezse süreci tekrarlaması için yeniden yönlendiriyoruz.

Mikro Öğrenme için Videolar ve İçerikler

Mikro e-Öğrenme'nin başarıya ulaşması için en önemli kriter bilginin doğru, kısa ve zamanında verilmesidir. Mikro öğrenme için videolarınızı, okuma parçalarınızı ve testlerinizi sizlerle çalışarak oluşturuyoruz. Video eğitimleri, Yüksekbilgili Eğitim'in eğitimcileriyle veya iç eğitmenlerinizle birlikte hazırlıyoruz.

Mikro öğrenme video eğitimlerini hazırlarken dünyanın önde gelen üniversitelerinin yetişkin öğrenmesine uygun olarak kullandıkları yöntemleri kullanıyoruz. Bu sayede eğitimlerin öğrenmeye dönüşmesi için en önemli aksiyonu alıyoruz.

Bize Ulaşın

Doruk Gülsever | 0552 899 25 45