İçeriğe geç

Eğitim Sertifikalarımızda Blokchain Teknolojisi

– Dr.Zeki YÜKSEKBİLGİLİ –

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık olarak eğitim verdiğimiz katılımcıların adlarına tanımlanmış sertifikalarını özel bir Quorum blockchaini üzerinde güvenle saklanmasını sağlıyoruz.

Asimetrik kriptografi ile doğrulanabilen bu dijital sertifikaları tüm katılımcılar özgeçmişlerine, sosyal medya profillerine ekleyebiliyor, dilediği kişi ve kurumla paylaşabiliyor.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Microsoft ve VeriPark ortaklığı tarafından hayata geçirilen uygulama ile eğitim sertifikaları, blockchain altyapısında güvenli ve değiştirilemez bir şekilde saklanmakta, eğitimi alan kişi tarafından dilediği kurum/kişi ile paylaşılabilmektedir. Uygulamanın kullanıcıları arasına girerek eğitim verdiğimiz kuruluşların katılımcılarının Asimetrik kriptografi ile doğrulanabilen dijital sertifikalara sahip olmalarını sağlıyoruz. Katılımcılar için tanımlanan sertifikalar özel bir Quorum blockchaini üzerinde güvenle saklanmakta ve istenildiğinde asimetrik kriptografi ile doğrulanabilmektedir. Daha sonra bu sertifikalar görüntülenebilmekte, sertifika sahipleri düzenlenen dijital sertifikaları özgeçmişlerine, sosyal medya profillerine ekleyebilmekte, dilediği kişi ve kurumla paylaşabilmektedir. Kullanılan teknoloji ile ayrıca bir işveren veya kurum, sertifikanın geçerliliğini kolayca doğrulayabilmektedir.

Blockchain teknolojisinin eğitim sistemine uygulanmasının örneği olan uygulama, yurt dışında birçok öğrenim kurumu tarafından da kullanılmaktadır. Güvenli, şeffaf, değiştirilemez, kalıcı, dağıtık ve kolay erişilebilir yapısı ile blockchain eğitim sisteminin kullanımı, eğitim alan katılımcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Blokchain teknolojisi ile oluşturulan sertifikaları alabileceğiniz kurum içi eğitimler